Nabídka francouzských vín

Château Cadran de Fombrauge, AOC Saint-Emilion Grand Cru 2009

Skvěle a plně vyzrálé víno ze slavné oblasti Bordeaux. Jedná se o kupáž Merlotu, Cabernet Sauvignonu a Cabernet Francu z majetku proslulého vinaře Bernarda Magréze, majitele Château Pape Clemént. Chuť je ovocná až marmeládová s jemným dotekem koření. Dochuť dlouhá a elegantní. Vynikající poměr cena/kvalita.

Château Pérenne Magrez, AOC Côtes de Blaye Cru bourgeoise 2009

Vyjímečné víno z nejstarší apelace v Bordeaux. 90% Merlot a 10% Cabernet Sauvignon. Château pochází ze 17 století a jeho historie je velice pohnutá. Dnes v majetku Bernarda Magreze. Chuť vína je plná, dominují vyzrálé ostružiny a čokoláda. Dochuť je kořenitá. Víno z velkého ročníku 2009.

Excellence de Mon Terroir, AOC Colioure 2008

Prastará a úžasná apelace na Jihu Francie, při samých hranicích se Španělskem. Půda je zde vyprahlá a dává výborná, extraktivní a mohutná vína. Toto víno je chuti lehce pikantní,marmeládové a v dochuti až smetanově nasládlé.

Gérard Depardie en Roussillon, AOC Côtes de Roussillon 2011

Víno, které společně vytvořili B.Magrez a G.Depardieu. K jeho výrobě byly použity tradiční odrůdy Syrah, Grenache a Carignan. Chuť je překvapivě hebká a ovocná, dominují vyzrálé višně a černý rybíz. Hřejivá a opulentní ovocná dochuť.

Château Guerry, AOC Côtes de Bourg 2009

Skvěle vyrobené Bordeaux z jedné z nejlepších parcel v této prastaré apelaci. Víno je z majetku proslulého vinaře Bernarda Magréze, majitele neméně slavného Château Pape Clemént Grand Cru v Pessacu. Víno z velkého ročníku 2009 je nesmírně ovocné, šťavnaté a plné!

Château La Tour Blanche, AOC Hautes - Médoc 2009

Další z vín Bernarda Magreze. Historie zdejších vinic, mimochodem jedněch z nejkrásnějších v celém Haut-Médocu, sahá až do 17 stol. Víno z velkého ročníku 2009 je kupáží odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot a Cabernet Franc. Chuť je ovocná s vyzrálým tříslem a potenciálem k dalšímu vyzrávání na láhvi.

Château La Témpérance 2011, AOC Médoc 2011

Klasická "Bordeaux" kupáž, 80% Merlot, 20% Cabernet Sauvignon. Granátově červená barva a intenzivní vůně ovoce. V chuti je dominantní černé ovoce s dotekem praženého pepře. Víno pochází opět od legendy Bordeaux, Bernarda Magreze.

Domaine de La Tranquillité, Vin de Pays d´Oc 2011

Překvapivá kvalita u základního vína z jihu Francie. Ale jedná se o víno z majetku Bernarda Magreze, který klade největší důraz právě na kvalitu. Tradiční jihofrancouzské odrůdy Merlot, Syrah, Grenache a Carignan. Ovocné víno připomínající čerstvá povidla. Teplý závěr.

Gérard Depardieu "Référence", Vin de Pays 2012

Víno pocházející ze spolupráce B.Magreze a G.Depardieu. Ačkoliv pochází z oblasti Languedoc-Rousillon, je překvapivě jemné a ovocné. Netradiční jsou rovněž použité odrůdy - Merlot a Cabernet Sauvignon. Tato kupáž je typická spíše pro vína z Bordeaux.

Château Plaisance "Alix", AOC Bordeaux rouge, blanc

Tato dvě základní vína z Bordeaux, bílé a červené, jsou typickými zástupci produkce B.Magreze. Vynikají vysokou kvalitou a v případě bílého vína i netradičním poměrem odrůd. U Plaisance blanc je to 85% Semillon a 15% Sauvignon gris. V případě červeného jsou to odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. V bílém víně je dominantní černý bez a hluchavka, v červeném pak tóny marmelády s dotekem koření a pikantnosti.

Château Beaumont 2009 Cru bourgeois exeptionnel

Klasické Bordeaux z apelace Haut Médoc, jedna z jistot této oblasti. Vyvážené a ovocné víno. Ideální jako doplněk k červenému masu,ale potěší i jako solista.

Crémant de Bourgogne A. Delorme, blanc de blancs

Rodinné vinařství ze slavné vesničky Rully. Toto šumivé víno je vyrobeno klasickou, šampaňskou metodou. Řadí se k těm nejúspěšnějším v oblasti. Víno je velice delikátní a subtilní s florálními tóny, jemným perlením a harmonií. Použité odrůdy 80% Chardonnay a 20% Aligoté.

Champagne Louis Roederer brut premier

Jedno z nejlepších základních Champagne vůbec. Po jeho ochutnání se ani nechce věřit že se nejedná o ročníkové Champagne. Jeho výrazná suchost podtrhuje celkově svěží dojem. V závěru zanechává víno příjemnou ovocnou dochuť a nutkání k další sklence. Společnost L. Roederer je stále rodinnou firmou, jednou z posledních v oblasti Champagne co se týká velkých a prestižních domů. Cena včetně dárkové papírové krabičky.

Champagne Taitinger brut non vintage

Další z nezávislých šampaňských domů, jeden z vůbec nejstarších. Nádherné křídové sklepy, historie a základní cuvée, které patří k těm nejvyhledávanějším. Jemné perlení, ovocná chuť a dlouhá dochuť. To vše činí z tohoto Champagne ideální víno pro slavnostní příležitosti.

Champagne Parseval Farge, Grand cuvée J. Baptiste

Malé rodinné vinařství v Chamery, v srdci oblasti Champagne poblíž Remeše a Épernay. Vinařská historie rodiny sahá až do 18 století. Ačkoliv se jedná o malého producenta, vína tohoto domu patří mezi opravdové skvosty. V případě prestižního cuvée Jean Baptiste (křestní jméno zakladatele domu) můžeme navíc mluvit až o raritě. Každoroční produkce je maximálně 2 tisíce láhví! Ve vůni objevíme jemný náznak mandlí a ořechů, chuť je dlouhá s tóny zelených jablíček a pomerančové kůry. Jemné perlení. Oceněno dvěma hvězdičkami v průvodci Guide Hachette. Jean Baptiste potěší zejména milovníky vyzrálých šampaňských vín.

Niepperg Collection - Bordeaux rouge, blanc

Majitelé slavných Saint-Emilionských Château - Canon La Gaffeliere a Clos de L´Oratoire. Tato dvě základní Bordeaux patří k tomu nejlepšímu co lze v dané kategorii nalézt. Jak bílé, tak červené víno vyniká ovocností a dlouhotrvající dochutí. Cena 390 Kč, 410 Kč v dárkové krabičce, 820 Kč sada 1 + 1 v krabičce.

Petit Chablis 2013 AOC Petit Chablis

100% Chardonnay. Velice svěží víno, ve vůni dominují florální tóny. V chuti pak plné s příjemnou kyselinkou a aroma bílých květů. Závěr je dlouhý a osvěžující.

Chablis 2013 AOC Chablis 0,75 ml a MAGNUM

100% Chardonnay. Víno pochází z v průměru 15 letých vinic. Je bohaté a "masité". Výrazná ovocnost a mineralita. Dochuť je svěží a lehce pikantní.

Chablis "Croix aux Moines" 2011 AOC Chablis

100% Chardonnay . Stáří keřů 45 let. Nesmírně aromatické a bohaté víno s překvapivě vysokou mineralitou. Odlišuje se výrazně od ostatních "běžných Chablis".

Chablis 1er Cru "Côte de Léchet" 2009 AOC Chablis 1er Cru

100% Chardonnay. Půvabné a vyzrálé Chablis 1er Cru. Stáří vinic je 45 - 60 let. Víno může ještě dalších několik let vyzrávat, ale již dnes poskytuje okouzlující paletu chutí a aromat. Jeho předností je expresivní mineralita a dlouhá dochuť.

Chablis 1er Cru "Beauroy" 2012 AOC Chablis 1er Cru

100% Chardonnay. Také toto víno je nyní v ideální zralosti a může tak poskytnout milovníkům těchto vín vše co od Chablis očekávají: Harmonii, mineralitu, ovocnost, šťavnatost a eleganci.

Bourgogne rouge Pinot noir 2011 AOC Bourgogne rouge

100% Pinot noir. Netradiční červené víno pocházející z kraje bílých vín. Skvělý a mladý Pinot noir je typický ve vůni. Nabízí paletu ovocných vůní i chutí. Dominují vyzrálé třešně a maliny. V závěru dotek koření.

CRÉMANT DE BOURGOGNE BLANC DE BLANCS

80% Chardonnay, 20% Aligoté. Hrozny pochází z oblasti Côtes d´Or a Côtes de Chalonnaise. Ve vůni můžeme objevit kromě citrusových plodů i jemné florální tóny. Chuť je komplexní,opět dominantní citrusové plody se stopou vyzrálé hrušky. V dochuti můžeme rozpoznat tóny medu a opékaných toastů. Ideální jako aperitiv, či k mořským plodům.

CRÉMANT DE BOURGOGNE BRUT ROSÉ

100% Pinot noir. Ve vůni dominuje řervené ovoce. Chuť je plná a bohatá, rafinovaná s jemným perlením. Vyzrálé meruňky, červený rybíz a maliny - to vše postupně odkrývá toto smyslné víno, které je ideálním doplňkem k dezertům. Možno jej pít i jako aperitiv.

CRÉMANT DE BOURGOGNE CUVÉE AGNES

100% Chardonnay. Hedvábné víno zlatavé barvy s jantarovým odleskem. Vůně prozrazuje čerstvé hrozny Chardonnay a v chuti se snoubí bílá broskev s plody citrusů. Víno je elegantní a aromaticky komplexní. Dokonalá harmonie provází toto vyjímečné Cuvée.

Crémant De Jura 2008

Toto rodinné vinařství "par excellence" bylo založeno počátkem čtyřicátých let a v dnešní době se o něj starají děti původních majitelů. Každý z nich zde má své místo a své úkoly v oblasti výroby, či řízení. Firma se řídí heslem, že kvalita výsledného produktu vzniká především na vinici. Doména Rolet obhospodařuje celkem 60 ha vinic. Jsou největším z rodinných vinařství regionu! Vinice pro výrobu Crémantu se nachází na parcelách obcí Montigni les Arsures a Poulsard. Sklizeň je pouze ruční, hrozny jsou lisovány v celku. Tirage proběhla v únoru 2009. Následně víno leželo na kalech celých 48 měsíců, podobně jako ročníková Champagne! Degorzáž proběhla dva měsíce před uvedením na trh. Doporučená doba zrání 2 - 3 roky. Barva je slámově žlutá ze zelenkavým odleskem. Perlení je velmi jemné a dlouhotrvající. Jemná a delikátní vůně se stopou bílých květů a hlohu. V chuti jsme okamžitě atakováni vysokou živostí, jemností a finesou. Víno je šťavnaté s chutí vyzrálého hroznu. Ideální jako aperitiv, nebo pro radost od rána až do noci. Složení: 54% Chardonnay, 23% Savagnin, 23% Poulsard.

Crémant de Jura, Domaine Rolet, Millésime 2009 blanc de blancs brut

Crémant de Jura tohoto rodinného vinařství oceňují všichni znalci kvalitních bublinek jako jeden z nejvydařenějších sektů vůbec. Víno zraje na kalech po dobu 48 měsíců, podobně jako ročníková Champagne, což je v kategorii Crémant ojedinělé. Díky tomu všechny okouzlí velmi jemným perlením. Vůně je delikátní, se stopou bílého květu a hlohu. Chuť je šťavnatá s dominancí vyzrálého hroznu. Dlouhotrvající dochuť. Toto cuvée tvoří 54% Chardonnay, 23% Savagnin a 23% Poulsard.

Crémant de Jura, Domaine Rolet, Millésime 2013 rosé brut

Okouzlující růžový Crémant ze starých místních odrůd Poulsard a Trousseau, doplněných o Chardonnay a Pinot noir. Víno zraje minimálně 12 měsíců na kalech. Barva vína je světlejší s lososovým nádechem, jemné vůni dominují květinová aroma (růže, akát). V chuti jsou to především tóny ovoce ( maliny, třešně, ostružiny). Perlení je velmi jemné a pěna bohatá. Celkově se jedná o velmi živé a osvěžující víno, které je ideální jako aperitiv, ale skvěle rovněž doprovodí dezerty a ovoce. 60% Poulsard, 20% Trousseau, 10% Chardonnay, 10% Pinot noir.

Crémant de Jura, Domaine Rolet, Cuvée "Coeur de Chardonnay", Millésime 2010 brut - limitovaná edice

Špička mezi Crémanty v kategorii blanc de blancs, zaujme již grafickým zpracováním samotné láhve. Tento sekt je vyroben výhradně ze samotoku ještě před lisováním hroznů. Jeho produkce je tedy silně omezena. Sekundární kvašení opět probíhá v láhvi a zrání na kalech trvá minimálně 24 měsíců. Barva je zlatavá se zelenými odlesky. Perlení jemné a dlouhotrvající. V chuti je pak bohaté, jemné a nesmírně šťavnaté, s dokonalou finesou odrůdy Chardonnay a dlouhou perzistencí. 100% Chardonnay.

Francouzská vína

Nabízíme kvalitní francouzská vína. Všechna vína si můžete objednat na e-mailové adrese info@cafesconto.cz. Dodací lhůta je do 4 pracovních dnů.

Francouzská vína